Berriak

Ordiziako Euskal Jaietako azoka bereziko lehiaketen emaitzak

ganadulehiaketa2012web

Giro paregabean ospatu dira Ordizian 2012ko EUSKAL JAIAK. Eguraldi ona lagun, ordiziarrek eta kanpotarrek giro bikainaz eta programa zabalaz gozatu ahal izan dute Ordizian, eta gure lurraren produktuak ikusteaz gain, horiek dastatu eta erosteko aukera paregabea izan dute.

Lehiaketei dagokienean, hona hemen eman diren sari nagusienen zerrenda:

FRUITU ETA BARAZKI LEHIAKETA

FRUITUAK

1.- MADDI IRIARTE                              ZABALOENE BASERRIA (Hernani)

2.- RAMON ASEGINOLAZA                KALBARIO BASERRIA (Idiazabal)

3.- MARIA ETXEZARRETA AGERREBERRI (Gabiria)

BARAZKIAK:

1.- JOSE MANUEL ZABALEGI                 OLATZO BASERRIA (Martutene)

2.- PEIO RUBIO                                        TXILLARRE (Elgoibar)

3.-  DANI OIARZABAL                           GOIZ EGUZKI (Anoeta)

AIPAMEN BEREZIAK:

 BARAZKI BIZIDUNAK                                   ( Berrobi)

Mª JESUS MUJIKA                                         GOROSTORZU BASERRIA  (Baliarrain)

ANTTONI MURGIONDO                                  BEKOETXE BASERRIA   (Gabiria)

EDURNE JAUREGI                                          IRABIAZPI BASERRIA   (Ibarra)

MONTES ETXEA                                            MONTES ETXEA  (Ibarra)

PERRETXIKU LEHIAKETA

1. MADDI IRADI

2. - ZUÑIGA ANAIAK

ARTZAINEK LATXA ARDI-ERNEZ EGINDAKO XXXVIII. GAZTA-LEHIAKETA

1.- Saria. 1.550 euros, Kutxaren Gaikurra. 5.000 etiketa honako esaldi honekin: “ORDIZIAKO TXAPELDUNA ETA URTEA" eta ardiak larratzen diren mendiaren izena. Diploma.

JON ETXEBARRIA                         ZEANURI

2. Saria 750 euros, Kutxa garaikurra eta Diploma.

 RICARDO REMIRO                           EULATE

3. Saria 430 euros eta Diploma.

LA LEZE                                          ILARDUIA

4. Saria 210 euros eta Diploma.

JOSE LUIS ODRIOZOLA                AIA

5. Saria 180 euros eta Diploma.

ZABALETA S.C.                             MUNAIN

EUSKO OILOAREN LEHIAKETA:

- Lehenengo saria Beltza

Iñaki Izeta-Urdaneta Baserria (Zarautz)

- Lehenengo saria Gorria

Mikel Albizuri Abeletxe Baserria (Getaria)

- Lehenengo saria Lepasoila

MIkel Albizuri Abeletxe Baserria (Getaria)

- Lehenengo saria Marraduna

Nekane Gonzalez Ibarrola-bekoa Baserria (Aia)

- Lehenengo saria Zilarra

Iñaki Izeta - Urdaneta Baserria(Zarautz)

- Lehenengo saria lotea

Iñaki Izeta-Urdaneta Baserria (Zarautz)

- Bigarren saria lotea

Iñaki Izeta-Urdaneta Baserria (Zarautz)

- Lehenengo saria Goierri lotea

Igor Garmendia (Zaldibia)

GANADU LEHIAKETA

SAILA : 1.go atala: -12-18 hilabete bitarteko bigak

1º. PRUDENCIO URKIA ARANA Urbizu Berri Baserria IDIAZABAL

2º. JOSE LUIS URAIN Otso Txiki Baserria ELGOIBAR

SAILA : 2.go atala: -18-24 hilabete bitarteko bigak

1. PRUDENCIO URKIA ARANA Urbizu Berri Baserria IDIAZABAL

2. GARIKOITZ NAZABAL ETXABE Izar Baserria ZALDIBIA

SAILA : 3.go atala: -24-30 hilabete bitarteko bigak

1. JUAN JOSE URTEAGA ZUBIA Zokolo-Berri Baserria ZESTOA

2. JOSE LUIS URAIN Otso Txiki Baserria ELGOIBAR

SAILA : 4. atala: Bi urte t´erditik hiru urte t´erdi bitartekoak

1. LOURDES URKIA ARANA Zubeldi-Erdi Baserria ABALTZISKETA

2. IÑAKI ALKORTA EIZAGIRRE Garagartza-Gain Baserria AZPEITIA

SAILA : 5 atala: Hiru urte t´erditik bost urte bitartekoak

1. JUAN JOSE URTEGA ZUBIA Zokolo Berri Baserria ZESTOA

2. LOURDES URKIA ARANA Zubeldi-Erdi Baserria ABALTZISKETA

SAILA : 6 atala: Bost urtetik zortzi urte bitartekoak

1. DOLAETXE ELKARTEA Dolaetxe Baserria OÑATI

2. LOURDES URKIA ARANA Zubeldi-Erdi Baserria ABALTZISKETA

SAILA : 7 atala: Zortzi urte baino gehiago dituztenak

1. JUAN JOSE URTEGA ZUBIA Zokolo Berri Baserria ZESTOA

2. DOLAETXE ELKARTEA Dolaetxe Baserria OÑATI

PREMIO INSEMINACION ( ABEREKIN )

JUAN JOSE URTEGA ZUBIA Zokolo Berri Baserria ZESTOA

BURU DOTORENA ( HEBEKO SARIA )

PRUDENCIO URKIA ARANA Urbizu Berri Baserria IDIAZABAL